Ognik szkarłatny potrzebuje słonecznego stanowiska oraz miejsca osłoniętego od wiatru. Im więcej słońca, tym kwitnienie obfitsze oraz w konsekwencji możemy liczyć na więcej owoców na krzewie. W miejscach zacienionych lekko o wiele lepiej znosi zimę.
Informacje bardziej szczegółowe
Ognik szkarłatny najbardziej preferuje żyzną glebę, przepuszczalną, próchniczą, o odczynie lekko zasadowym lub też obojętnym. Krzew świetnie znosi suszę oraz także zanieczyszczenia powietrza. Niestety źle rośnie w wilgotnej glebie.
Ognik podczas surowej zimy może niestety przemarzać. Jeśli się tak stanie, to trzeba wiosną wszelkie pędy uszkodzone przyciąć przy samej ziemi. Co roku w marcu usuwać należy pędy stare, suche oraz niekształtne. Przez to uda się nam utrzymać zwarty pokrój samego krzewu. Żywopłoty z ognika formowane tnie się dwukrotnie. Pierwszy raz w czerwcu po kwitnieniu, a drugi raz na koniec sierpnia. Nieformowane żywopłoty należy ciąć w marcu. Wówczas usuwa się pędy stare oraz suche. Pędy rozpinanego ognika na ścianie przycinane powinny być w marcu, a gry obrośnie samą podporę – jak formowany żywopłot.
Zobacz więcej na temat ognik szkarłatny na portalu dom-i-wnetrze.pl.
— 10 września, 2020