Osoby chcące w krótkim czasie zrzucić dodatkowy ciężar bez wątpienia powinny zastosować się do diety owsiankowej. Ta prosta w przygotowaniu i konsumpcji dieta wymaga samodyscypliny, restrykcji i wytrwałości, jednak odwdzięcza się zniewalającymi efektami. Dzięki spożywaniu naturalnych płatków owsianych, które w swoim składzie nie mają cukrów prostych, możliwe jest zrzucenie nawet do dwóch kilogramów tygodniowo. Jak wygląda stosowanie powyższej monodiety i dla kogo jest ona odpowiednia? 

Dieta owsiankowa: etapy spożywania płatków owsianych 

Dieta owsiankowa może być stosowana jednodniowo, jako sposób na oczyszczenie organizmu w przypadku zaparć, czy bólu brzucha. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, powinna być wdrożona na okres dwóch miesięcy. Trzy proste etapy pozwolą na sprawne i skuteczne przeprowadzenie redukcji masy ciała. 

Pierwszym etapem jest oczyszczenie organizmu z toksyn i pozbycie się początkowej przeszkody na drodze do wymarzonej wagi. Drugi etap opiera się na spożywaniu płatków owsianych z warzywami i owocami. Dzięki tej możliwości dostarczamy organizmowi witamin, gubiąc jednocześnie nadprogramowe kilogramy. Trzeci etap polega na spożywaniu jednej porcji płatków owsianych dziennie. To tak zwane wychodzenie z diety i powrót do normalnego przyjmowania posiłków. Dla zachowania najlepszych rezultatów konieczne jest także po ukończeniu diety owsiakowej rozsądne żywienie. 

Na ten rodzaj monodiety powinny zdecydować się tylko osoby pełnoletnie i w pełni zdrowe. Najlepiej przed rozpoczęciem diety skonsultować swoje samopoczucie z lekarzem. 

— 8 lutego, 2021

Powered by WordPress & Elo Theme