Laura Breszka jest polską aktorką młodego pokolenia. Telewidzowie ją doskonale kojarzą z bardzo popularnego niegdyś serialu pod tytułem „Singielka”, jak i także polskiej edycji programu „Saturday Night Live”. Był on emitowany w serwisie Showmax oraz na YouTubie. Laura Breszka w roku 2016 była nominowana do nagrody w kategorii „Gwiazdy Plejady”. Była to kategoria debiut roku.

Kariera

Laura Breszka urodziła się we Wrocławiu 18 stycznia 1988 roku. W roku 2010 była absolwentką Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej. Potocznie uczelnia ta jest nazywana filmówką. Swoją przygodę z dużym ekranem rozpoczęła jako studentka, gdy wystąpiła w filmie pod tytułem „Nie ten człowiek”.

Laura Breszka jest znana z takich produkcji jak „Bejbi blues”, „Julia”, „Wataha”, „Ja to mam szczęście”, „Singielka”, „Cisza nad rozlewiskiem”, „Zakochani po uszy”, Pensjonat nad rozlewiskiem” czy też „Miasto Duchów”.

Kobieta pojawiła się również w teledysku do piosenki „Nie płacz Ewka” zespołu Classic. Jednak Laura Breszka zyskała bardzo dużą popularność dzięki wersji polskiego programu o tytule „Saturday Night Live”, który emitowany był na platformie YouTube czy też w serwisie Showmax. Aktorka tam opowiadała skecze oraz także satyryczny panel pod tytułem „Weekend Update”.

Życie prywatne

Musimy wiedzieć, że Laura Breszka była związana w przeszłości z Antonim Królikowskim. Poznała mężczyznę na planie serialu pod tytułem „Ja to mam szczęście”. Następnie jej partnerem został Mateusz Król, który był bardzo znany z produkcji jaką jest „Korona królów”.

— 31 marca, 2021

Powered by WordPress & Elo Theme