Aktor, piosenkarz i artystyczna dusza  i kolorowy ptak – Maciej Musiałowski urodził się w 1993 roku i należy do młodego pokolenia aktorów. Ukończył prestiżowe liceum im. Jana III Sobieskiego w Warszawie. Debiutował w 2016 roku w serialu „Druga szansa” i od tego momentu jego kariera wystrzeliła jak z procy.

Młodość i dziecięce obietnice.

Musiałowski udzielił wywiadu kanałowi „Naekranie”, w którym przyznał, że od zawsze wiedział, że będzie robił „coś artystycznego”. Od najmłodszych lat wspierali go też rodzice w tym postanowieniu. Poczałkowo chciał zostać pisarzem. Z wielką pasją pisał dzienniki do 23 roku życia. Dopiero na studiach zwolnił tempo ich prowadzenia. Dziś patrzy na aktorstwo, jako na coś, co do końca życia będzie jego formą ekspresji. 

Muzyka kolejną domeną artysty. 

Oprócz grania w filmach Maciej Musiałowski kocha też grać na instrumentach. Wyznał, że długo pisał piosenki i chował je do szafy aż do momentu, gdy szafa stała się wyjątkowo opasła. Tak duża ilość materiału zmotywowała go do podzielenia się ze światem swoją twórczością. Artysta współpracował z wieloma znanymi muzyka jak np. Julia Wieniawa, z którą zna się od lat. 

Dewiza życiowa – każdy potrzebuje azymutu w swoim życiu.

Aktor ma swoje ulubione powiedzenie – „budujemy pomnik twardszy niż ze spiżu”, autorstwa rzymskiego starożytnego poety Horacego. Ponoć Maciej Musiałowski pierwszy raz usłyszał ją od swojego taty, który lubił ją powtarzać. Możliwe, że właśnie to kryje się z motywacją pozostawienia czegoś po sobie na świecie. 

— 22 marca, 2022

Powered by WordPress & Elo Theme