W księgarniach zarówno tych stacjonarnych, jak i także internetowych znajduje się wiele propozycji kolorowanek dla dorosłych. Przekonajmy się dlaczego kolorowanki dla dorosłych są genialnym wyborem?

Pobudzenie kreatywności, rozwój wyobraźni oraz relaks

Okazuje się, że kolorowanki dla dorosłych nie tylko pobudzają kreatywność, ale także rozwijają wyobraźnię. Im rysunek jest bardziej nierealnym, tym lepiej. Przy takich ilustracjach to my sami decydujemy o połączeniach oraz kolorach. Nikt nam nie zabroni pokolorowania pomarańczy na kolor niebieski. Jeśli trzymamy się na co dzień schematów i mamy wytyczone jasno działania, to kolorowanki są wręcz idealne do przełamania rutyny oraz bezpiecznego przekraczania granic.

Niesamowicie nas relaksują. Kolorowanie zmniejsza nasz stres. Do tego pomaga sobie radzić z niepokojem oraz stanami lękowymi. Nie jest to żadna nowość. Kolorowanie mandali swoim pacjentom zalecało wielu psychiatrów. Kolorowanie przypomina nam medytację, ponieważ oczyszczamy wówczas umysł oraz pozwalamy myślom swobodnie płynąć.

Rozwój zdolności manualnych

Kolorowanki rozwijają także zdolności manualne. Dlatego właśnie daje się je dzieciom, zanim jeszcze zaczną pisać. Kolorowanie wymaga tak naprawdę współdziałania obu mózgowych półkuli. Co więcej kolorowanie precyzyjne to już nie tylko wyobraźnia oraz logika. Jest to także niesamowicie rozwinięta motoryka. Jakoś tą kredkę musimy trzymać oraz nią poruszać. U dzieci idealnie się to sprawdza. Jednak u osób dorosłych sprawdza się to jeszcze lepiej. Raczej robimy to o wiele bardziej świadomie.

— 30 marca, 2021

Powered by WordPress & Elo Theme