Malina Błańska – kobieco i społecznie. Kim jest?

Malina Błańska jest popularną dziennikarką, którą większość widzów kojarzy z wieloletniej współpracy z Wirtualną Polską. To właśnie tutaj nabiera doświadczenia w prowadzeniu ze swoimi gośćmi rozmów natury kobiecej i społecznej. Z czasem porzuciła pracę i zajęła się w identycznej tematyce – własną działalnością.

Malina Błańska – popularny kanał na YouTube

Po odejściu z WP Błańska otworzyła własny kanał na Youtube, Instagrama i Fanpage na Facebooku. To na tych social mediach zaczęła poruszać ważne i często objęte sferą tabu tematy kobiece, feministyczne i społeczne. Największą popularność przyniósł jej cykl video demaskujący Fibaka i pokazujący światu jego prawdziwe zachowanie – całą akcję określano wówczas w mediach jako „Fibak Gate”.

Błańska tworzy treści wprost „wkładające palec w oko patriarchatowi”, o czym zresztą mówi otwarcie, nie bojąc się hejtu i negatywnych komentarzy, jakie wskutek swoich działań zbiera w sieci. Z racji na tworzony przekaz często jest bohaterką lub antybohaterką pism plotkarskich – tych tradycyjnych i tych wydawanych wyłącznie w internecie.

Malina Błańska walczy o prawa kobiet, godność i chętnie podejmuje się tematów, o których większość krępuje się mówić.

Wśród video obejrzanych przez followersów ponad 1 milion razy, wymienić można: „Jak molestują wykładowcy?”, „Marzę o oswojeniu prawa do aborcji w drugim trymestrze”, „Mam ładną czy brzydką? Czyli kobiecy wstyd między nogami” oraz wzruszający wywiad „Boję się” zrealizowany podczas rozmowy z mamą transpłciowego Bartka.

Youtube: ponad 47 tysiecy followersów, Instagram i FB: ponad 4000 obserwatorów.

— 17 stycznia, 2022

Powered by WordPress & Elo Theme