W popularnym podziale typów urody uwzględniającym pory roku, wyróżniamy typy wiosny, lata, jesieni i zimy. Każdy z nich ściśle określa jakiego koloru są włosy, oczy i cera kobiety, co pozwala łatwiej dobrać do niej pasującą stylizację. Pani lato. Jaki to typ urody? Jaka odzież i jakie dodatki będą do tego rodzaju urody najlepiej pasowały?

Pani lato. Jaki to typ urody i czym się wyróżnia?

Pani lato to główny typ urody ciepłej, który dodatkowo dzielimy w klasyfikacji na panią chłodne lato, jasne lato i przygaszone lato. Teoretycznie różnice między tymi rodzajami są na pierwszy rzut oka niewielkie, natomiast po dobry przyjrzeniu się im, szybko je zauważymy. Dopasowanie do siebie typu ułatwi dobór zestawień kolorystycznych, które podkreślą naszą urodę.

Do pani lato:

  • Pasują kolory chłodne, równoważące jej ciepłą cerą. Tu wymienić należy m.in. pastelowe żółcie, pistację, złamane odcienie bieli, kawę z mlekiem, mleczne brązy, błękity chłodnego typu, miętę, czerwień wina czy barwę popielatą. Dodatkowo, w podtypie chłodnym świetnie będzie też sięgać do fioletów, lawendy, żurawiny, wiśni czy szmaragdowych wariacji.
  • Nie pasują: czernie, jaskrawości i kolory zbyt ciepłe.

Ogólny wygląd cery u pani lato to cera jasna, delikatne, często wpadająca w mleczne odcienie, szarości, a nawet róż. Bywa, że pani lato wyróżniać się będzie piegami w ciekawej, chłodnej tonacji. Rozpoznamy ją po włosach platynowych, jasnych, ale ciemnobrązowych. W podtypie przygaszonego lata mogą być to nawet brunetki, z szaro-piwnymi oczyma.

— 24 stycznia, 2022

Powered by WordPress & Elo Theme