Bardzo często widzimy w sklepach ubrania wykonane z akrylu. Mamy jednak wątpliwości co do tego zakupu. Przekonajmy się – akryl czy to taki zły materiał? Niestety wszystko na to wskazuje.

Wady akrylu

Wiele osób zastanawia się – akryl czy to taki zły materiałNa pewno wiele na to wskazuje. Przede wszystkim bierzemy pod uwagę niski komfort termiczny. Akryl po prostu nie kumuluje ciepła, dlatego też z niego wykonane płaszcze, swetry nie będą już takie ciepłe jak te wykonane z wełny. Niestety mamy do czynienia także z mechaceniem się materiału. Jest to wręcz jego cecha charakterystyczna. Swetry akrylowe czy też czapki pokrywają się bardzo szybko nieestetycznymi kuleczkami. Nadają się one do usuwania przy użyciu golarek, ale można szybko zauważyć je w sposób ponowny.

Gorsze właściwości

Na pewno akryl wyróżnia się także gorszą oddychalnością. Nie posiada niestety właściwości oddychających, dlatego też to włókno powoduje wzmożoną potliwość, przegrzanie się organizmu. W efekcie ubrania te są w noszeniu mało komfortowe.

Akryl wyróżnia się chłonnością zapachów. Akryl niezmiernie szybko chłonie zapachy, zarówno te nieprzyjemne, jak i także przyjemne. W związku z tym sweter akrylowy przepocony będzie posiadał nieładny oraz długo utrzymujący się zapach.

Akryl również mocno się elektryzuje oraz jest sztuczny w dotyku. Na sam koniec musimy także wspomnieć o niskiej trwałości. Ubrania z akrylu raczej są mało trwałe. W związku z tym uznawane są one za jedno sezonowe. Niestety akryl już po dosłownie paru pranach może wygląda mocno nieestetycznie.

— 9 kwietnia, 2021

Powered by WordPress & Elo Theme